סכנות בים המלח

ים המלח – בריא או מסוכן?

 

אז מסתבר שקל לנו מאוד לעצום עיניים ו"לדלג" על הסכנות הטמונות בים המלח כדי להגיע ישירות על תענוגות הציפה, הבוץ, המינרלים והריחות (סתם, לא הריחות).

אבל לים המלח סכנות משלו וחשוב מאוד להיות מודעים להן לפני שצוללים לתוכו (עדיף שלא…).

 

הטמפרטורות.

אזור ים המלח הוא אחד האזורים החמים ביותר הקיימים בישראל. בזמני שיא נמדדו בו 47 מעלות צלסיוס. לא מזג אוויר שגוף האדם מסוגל להחזיק בו מעמד זמן רב.

אז לפני שאתם יוצאים לחוף, קחו אתכם המון שתיה. הצטיידו בכובע או שמשיה, ובכלל, הגבילו את זמן השהיה אם אין לכם עניין לצלות את עצמכם.

 

הים הוא מלוח! הים הוא עמוק!

ריכוז המים בים המלח עומד על 34%.

נכון, זה כיף לצוף על המים אבל המלח הזה צורב, ומעבר לצריבה של פצעים פתוחים או צריבה של הגרון במידה ובולעים מים, המלח גם עלול לגרום לנו להתייבשות.

לכן מומלץ לא לשהות במי ים המלח מעבר ל20 דקות ברציפות.

 

עקצה אותי מדוזה???

טוב, אז אין מדוזות בים המלח, אבל הקרקעית שלו מחוספסת, קשה ועלולה לגרום לפציעות לא נעימות שכמובן תשרופנה עוד יותר בתוך המים.

אז הצטיידו בנעליים מתאימות והגנו על עצמכם מהמטרד המיותר הזה.

 

האדמה בולעת.

זה לא קורה כל הזמן אבל מדי פעם נפערים בולענים לאורך קו החוף של ים המלח.

בהחלט סכנה אמיתית וממשית לכל מי שנקלע לסיטואציה.

איך נזהרים? הרשויות מבצעות מעקב צמוד בכל האזור ומדווחות על כל בולען שנפער או על סכנה לאחד כזה, ולכן כדאי לעקוב אחרי הדיווחים וכמובן להשאר אך ורק בחופים המסומנים.

 

לצוף הפוך

נכון שכמות המלח במי הים מאפשרת לנו לצוף בכיף, אבל אם ניסיתם את זה פעם אתם גם יודעים שאותה עובדה ממש מקשה עלינו להתהפך או לשנות תנוחה.

עכשיו תארו לכם מה יקרה אם חס וחלילה תמצאו את עצמכם צפים על הבטן? יהיה לכם קשה מאוד להתרומם או להתהפך ומכאן הדרך לטביעה- קצרה.

בשביל זה קיימים מצילים גם בחופי ים המלח וההמלצה שלנו היא פשוט להזהר, לא לאבד שיווי משקל ואם מרגישים קצת סחרחורת או לץ, לצאת מהמים.

 

קראתם בפוסט זה על סכנות בים המלח, עוד מאמרים ופוסטים כנסו לקישור הבא: ים המלח מידע

 

 

נגישות